Já - Didinka

Jak už jsem řekla v úvodu, mé oficiální jméno je Diana, ale lidé opravdu znalí mi říkají Lady Diana nebo trochu osobněji Lady Di. Moje panička Katka mi někdy říká, pro mě z nepochopitelného důvodu, Obludo nebo Příšero. Občas z ní taky vypadnou hlášky jako ty moje Obludo Krásná nebo Krasavice Příšerná, takže si vážně nejsem jistá, jestli je úplně normální...

Narodila jsem se 10. 3. 2006 na statku ve Verušicích. Moje maminka se jmenovala Sofie - taky princezna:-)- a byla to kříženka Border kolie(50%) a Bearded kolie(50%). Tatínek byl Border, který pracuje u ovcí na nedalekém statku. Já bych tím pádem měla být z 1/4 Beardedka a ze 3/4 Borderka. Ale můj děda - tatínek mojí paničky- o mě stejně říká, že jsem atlas. To znamená ,když otevřete atlas psích plemen a prolistujete, tak já jsem z každé stránky kousek.

Když jsem přišla do nového domova,už tam žil jeden obyvatel. Zakrslý králíček jménem Velký Šéf. Po prvním vzájemném šoku při seznámení,kdy si nejsem jistá, kdo z nás dvou se bál toho druhého víc, se z nás stali kamarádi. Bohužel Šéfík 15.9. 2008 umřel. Já a panička jsme byly zrovna na koních a když jsme se vrátily, tak už tam prostě nebyl. Chodila jsem ho hledat na místo, kde stála jeho klec a kam jsem ho s oblibou chodia zahánět, až mi panička vysvětlila, že už tam nikdy nebude. Nikdy,ale nezapomenu na naše symbiotické soužití, kdy například Šéfík chodil systematicky prokousávat krabice s mlékem a já to po něm s velkou radostí uklízela:-)

                      

    

Hned od ranného mládí mi začala výchova. Samozřejmě ne ,že by bylo něco , co bych se nemohla naučit nebo, co by mi nešlo. Já bych to dělila spíš na věci , které jsem chtěla chápat a které ne:-) Mezi moje oblíbené patří třeba loudění. Ne, že bych nevěděla, že se to nesmí,ale co kdyby přece jenom něco upadlo... Doma bylo zakázáno mě krmit od stolu, ale babička s dědou (rodiče mojí paničky) to samozřejmě jako správní prarodiče, mé paničce za zády, systematicky porušovali.Takže ,když je v mísnosti se mnou nebo do ni přijde,tak se tvářim strašně vychovaně,ale jinak umím nahodit tak smutný hladový oči , že by jste mi šli i uvařit.

Když mě to nebaví doma, tak občas chodím s paničkou do školy ( na Českou 

zemědělskou univerzitu)

 


 

14. 1. 2010 se sešla část naší psí rodinky na příjemné zimní sněhové procházce.


10.3.2010 oslavila Didinka své 4.narozeniny! A 6.4. 2010 oslaví  všechny naše malé holčičky 1.narozeniny....ten čas ale letí:-)