Závody

Masečín 21. 6. 2009

Po dlouhé přestávce, byla Dianka( a já teda s ní) na mateřské jsme se vydaly na naše druhé neoficiální závody a to opět do Masečína. Tentokrát už jsme slavily poněkud větší úspěchy...kažopádně se nám podařilo všechny běhy doběhnout aniž by jsme se DISkly!

Jako první se opět běžela Hra. Tentokrát byla v podobě poměrně lehkého parkuru a záludná byla v ppoze v místě samotné hry. Psovod měl za úkol za čtvrtou překážkou odložit psa ve čtverci a sám dojít na čáru, kde se musel třemi  hračkami trefit do ústí tunelu. Samozřejmě to pro většinu psů bylo naprosto nepochopitelné,že páníček hází míčky a on za nima nesmí!!! A tak své odložení vesele opoštěli a pánníčci měli tím pádem plné ruce práce. Dianka byla při odložení skvělá a trpělivě čekala až já si vyhraju a vrátím se pro ní. Bohužel já už jsem tak skvělá nebyla a podařil se mi pouze jeden hod ze tří a to znamenalo časovou ztrátu v podobě obíhání tunelu do kterého jsm se tak zdárně netrefila:-) Zbytek parkuru už jsme doběhly bez problémů a vysloužily jsme si tím krásné třetí místo v kategorii M. Ještě se musím pochlubit, že to nebylo jen ze všech účastníků závodů v kategorii M tzn. i začátečníků, závodníků a veteránů. (1. byl veterán a 2. závodník, takže jsem na toto umístění patřičně hrdá;-))!

Další se běžely agility. Parkur byl taky docela lehký, pouze ze skoček, tunelů a áčka. Doběhly jsme ho celý pouze s jednou chybou - shozenou skočkou...no chybička se občas vloudí. Získaly jsme 4. místo.

A poslední nás čekal jumping,kde jsem opět já zazmatkovala! Tolik jsem se bála, že se  DISknem vběhnutím do opačného konce tunelu až jsem svým pokřikováním Didinku tak zmátla, že jsme sy vykoledovaly jedno odmítnutí. Vé své podstatě to bylo jen totální zmatení psa psovodem... No, ale i s 5 trestnýma vteřinama jsme doběhly šestý!!!

Jumping i agility jsme běžely samozřejmě taky v kategorii M. Kromě hry, kde startovalo pole asi 19 psů, jsme běžel vždy v poli 12 psů.

Masečín 17. 1. 2009

Halové neoficiální závody v Masečíně byly naše první. Běžely jsme nejprve Hru v kategorii začátečníci - medium, kde jsme dostaly DIS za přeskočení překážky mimo pořadí parkuru. Ale i tak jsem se svým výkonem spokojená! Celý parkur jsem, až na tu drobnou chybičku, běžela čistě a za to, že jsem šla jinam než jsem měla může stejně moje panička,protože mi špatně ukázala. Oni vědí, proč nepouští psy na prohlídku parkuru- to by jsme pak ty lidi vůbec nepotřebovali (no možná na mačkání stopek:-)) A běhali by jsme bez chyb!

Dále jsme šly Agility opět za začátečníky - medium a opět jsme skončily s DIS a jistě víte ,kdo za to OPĚT mohl...

Na Jumping už jsme bohužel zůstat nemohli. Část naší ekipy (jeli jsme v autě 4psi a brali jsme s sebou 4lidi) zachvátila střevní chřipka a tak musel proběhnout urychlený návrat domů.

A pokud všechno klapne tak jak má, tak jsem hned po prvních závodech načas nucena ukončit svoji závodní kariéru a věnovat se mateřství. Tak mi držte palce ať to vyjde!

14. 1. 2010 se sešla část naší psí rodinky na příjemné zimní sněhové procházce.

10.3.2010 oslavila Didinka své 4.narozeniny! A 6.4. 2010 oslaví  všechny naše malé holčičky 1.narozeniny....ten čas ale letí:-)